Opakowania własne do zdjęć

Kompozycje typu Flatlay są bardzo popularne, jednak żeby je dobrze zrealizować, trzeba je wcześniej zaplanować. Przede wszystkim zapytać siebie w jakim celu robimy tego typu kompozycje. Może chcemy pięknie zaprezentować produkty jakie mamy w ofercie, a może po prostu chcemy poćwiczyć złoty podział? Niezależnie co jest powodem naszych flatlay-owych zmagań należy umiejętnie dobrać przedmioty do określonej kompozycji.


Jest mnóstwo porad jak to robić, ja dziś podzielę się z wami własnym. Po pierwsze określ tematykę flatlay, potem wybierz przedmioty. I tu najlepiej się sprawdza opcja "pod kolor" lub "zasada ważności", czyli który z używanych przedmiotów przez ciebie jest bohaterem i co o tobie powie.

Ponadto robienie #flatlay to chyba najlepsze ćwiczenie na poprawę znajomości kompozycji, układów i zabawy w otwarte - zamknięte, łamane. Polecam spróbować każdemu.

Na zdjęciu widzicie prototyp wstępnych opakowań które zrobiłam sama ręcznie na moje zdjęcia. Cały czas się waham jaki kolor kopert, czy iść w eco a może zostawić białe? Na pewno kobaltowy kolor będę wplatać jako element dodatkowy u siebie. Będę was co jakiś czas męczyć w temacie opakowań, ale powiem wam, że tego jest na rynku tak dużo, że wybór na co postawić jest bardzo trudny.


Nie chcę być taka jak w wszyscy. Zależy mi by podkreślić swoją ofertę, podkreślić jej wartość. Uwierzcie mi strasznie trudno jest wybrać model opakowania pod siebie kiedy wszędzie dominują opakowania i pudełka wyłącznie ekologiczne. 


Dziś żeby się wyróżnić to jedyną opcją jest chyba robienie wszystkiego samemu, ręcznie, tak jak kiedyś, za dawnych lat, kiedy nie było wyrobów robionych manufakturowo. Bo wtedy jest jedyna szansa że nikt tego nie powtórzy, nie powieli, nie skopiuje.  





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Instagram i sekwencja slajdów

Affinity photo - zmiana koloru ot tak!

Obiektyw 18-105 mm f3.5-5.6